On-line katalog

  

 

 

 

 

V rámci zabezpečení jsme aktualizovali přihlášení do čtenářského konta. Pokud Vám nefunguje přihlášení do čtenářského konta, je potřeba kliknout na odkaz Přihlášení pro nové čtenáře a tam si zvolit nové přístupové údaje. Mělo by se jednat o ty z Vás, kteří si nezměnili heslo na nové. Děkujeme za pochopení. Vyzkoušejte, zda Vám přihlášení do on-line čtenářského konta funguje pod stávajícím heslem a pokud ne, prosíme, využijte přihlášení pro nové čtenáře a zadejte si nové přihlašovací údaje. Děkujeme.
 

Nově v katalogu můžete vyhledávat i v databázi Národní digitální knihovny - odkaz vpravo nahoře. Přečíst si můžete knihy bez ikony zámečku.

 

 

 

Jak vstoupit do svého čtenářského konta?

V on-line katalogu můžete nejen vyhledávat, jaké knihy máme k dispozici v městské knihovně, ale také si prodloužit lhůtu vypůjčení knih.

Noví čtenáři, kteří se ještě do on-line konta nepřihlašovali, mohou využít Přihlášení pro nové čtenáře. Máte možnost při prvním přihlášení zvolit si uživatelské jméno a heslo. Pokud své vlastní heslo zapomenete, klikněte na odkaz Zapomenuté heslo a na Váš email bude zasláno nové heslo, platí poté pouze 20 minut.

Pokud si s přihlášením nevíte rady, zeptejte se nás při příští návštěvě knihovny, rády Vám poradíme.

 

Když se přihlásíte do svého čtenářského konta, ihned vidíte, které knihy máte v současné době vypůjčeny a do jakého termínu je potřeba je vrátit. Je tady také možnost si tlačítkem prodloužit výpůjční lhůtu prodloužit o 31 dní. Toto je sice technicky možné také u MVS, ale u těch nebude na toto prodloužení brán zřetel. MVS lze prodloužit pouze telefonicky, emailem nebo osobně v knihovně.

 

U knih, které jsou rezervované nebo u knih z výměnného fondu prodloužení není možné.

 

V katalogu je možné si knihy také rezervovat. Pro rezervaci je potřeba mít na přihlášce uvedený Váš e-mail. Pokud nemáte, stačí jen zároveň s rezervací oznámit Váš e-mail v knihovně (stačí poslat zprávu na knihovna.slusovice(@)cmail.cz). Bez tohoto není možné zjistit, z jaké e-mailové adresy jste nám žádost o rezervaci zaslali, a tudíž není možné Vám dát vědět, že je kniha připravena k vyzvednutí. K těmto žádostem bez uvedeného e-mailu nebude přihlíženo.

Nejste-li si jistí, zda máte v knihovně uveden svůj e-mail, pak vězte, že pokud Vám chodí do schránky upozornění na vypršení výpůjční doby, uvedený jej máte.

Jakmile budou Vámi požadované knihy k dispozici, bude Vám zaslána zpráva. Rezervované knihy budou blokovány jeden týden od zaslání upozornění.

Rezervace se ve Vašem kontu projeví až po jejím přijetí knihovnicí.

Pokud si rezervujete volné knihy s lokací skl (Sklad), budou Vám k dispozici do druhého půjčovního dne (nejsou umístěny přímo v hlavní půjčovně). Budete vyzváni k jejich vyzvednutí. Knihy s lokací vf nelze rezervovat, je to výměnný fond, kterého máme dostupnou vždy jen část. Lokaci (umístění) naleznete vždy po rozkliknutí nalezené knihy dole pod zápisem.

 

 

Upozornění na vypršení výpůjční doby

Chcete-li dostávat e-mailem upozornění, že za několik dní vyprší výpůjční doba půjčených knih a časopisů, musíte mít ve svém kontu nastavenou e-mailovou adresu. Pokud jste jej uvedli na přihlášce, nastavenou ji máte.

Pokud nemáte, stačí při příští návštěvě Vaši e-mailovou adresu do přihlášky doplnit.

Po obdržení tohoto upozornění si můžete výpůjčky prodloužit (v on-line katalogu, e-mailem, telefonicky či osobně) či knihy vrátit. Prodloužení knih je možné v případě, že je nikdo nemá rezervovány nebo jestliže ještě neuběhly 3 měsíce od vypůjčení. Knihy z výměnného fondu prodloužit nelze.