Akce

 

MĚSTSKÁ KNIHOVNA 

Kniha


DOPOLEDNE PRO MAMINKY S DĚTMI

V úterý 5. 12. se bude v městské knihovna jako pravidelně každé první úterý v měsíci (kromě prázdnin) konat dopoledne pro maminky s dětmi. Od 9-11 hodin budou mít (nejen) dětské oddělení knihovny pro sebe děti s jejich maminkami, příp. i babičkami, tetami (a třeba i nějakým odvážným tatínkem). Přijďte se za námi podívat. Uvaříme Vám dobrý čaj nebo kávu.

A můžete se podívat na výstavu panenek v háčkovaných šatech, viz. níže.

 


PODZIMNÍ VÝZDOBA MĚSTSKÉ KNIHOVNY

Děti,

přijďte si s námi vyzdobit městskou knihovnu.

Spolu přidáme lísteček k lístečku k papírovému stromu, který bude podzimně vyzdobený krásnými papírovými listy, které právě vy můžete vymalovat a podílet se tak na výzdobě naší knihovny.

Přijít můžete kterýkoliv den, kdy je otevřeno. Dáme vám šablonu listu, pastelky, a vymalovávat můžete podle svého vkusu a fantazie. Potom list umístíme na kmen stromu na zdi dětského oddělení. Váš výtvor tak bude součástí krásného stromu. Těšíme se, že přijdete a přidáte ruku k dílu. Bude náš strom obsypaný barevnými listy? Doufáme, že ano...

Malování bude probíhat do 1. prosince.

Podzimní výzdoba knihovnyPodzimní výzdoba knihovnyPodzimní výzdoba knihovnyPodzimní výzdoba knihovnyPodzimní výzdoba knihovny

 

KREATIVNÍ DÍLNIČKA PRO DĚTI - VYRÁBĚNÍ Z CD - 15. 11. 2017 - 12.30-17 hodin

Můžete přijít kdykoliv v průběhu uvedených hodin, není potřeba být na místě hned ve 12.30 hodin. Prostě přijdete, kdy se vám to bude hodit v uvedených hodinách (v 17 hodin dílničku zavíráme). Na obrázcích vidíte jen některé z výrobků, které si můžete vyrobit.

ZDARMA.

S sebou: nůžky, dobrou náladu a chuť tvořit :-) A jestli máte doma ploché knoflíčky, mašličky nebo další výtvarný materiál, který byste využili, vezměte ho s sebou také.

A nebojte, datum není překlep. Pro dílničku knihovna otevře své brány ve STŘEDU, abyste měli na tvoření čas a prostor. Ale pouze pro dílničku, v tento den knihy nepůjčujeme...

Dílnička - tvoření z CDDílnička - tvoření z  CDDílnička - tvoření z  CDDílnička - tvoření z  CDDílnička - tvoření z  CDDílnička - tvoření z  CDDílnička - tvoření z  CDDílnička - tvoření z  CDDílnička - tvoření z  CDDílnička - tvoření z  CD

 

VÝSTAVA PANENEK V HÁČKOVANÝCH ŠATECH 7. - 24. 11. 2017

V PÁTEK 17. 11. NEBUDE VÝSTAVA PŘÍSTUPNÁ - Městská knihovna je v ten den zavřená - státní svátek.

 

VSTUPENKY NA AKCE MĚSTA SLUŠOVICE


 ADVENTNÍ KONCERT 9. 12. 2017 - 19 hodin - Nová sokolovna ve Slušovicích

Účinkují: Lenka Rafajová (soprán), Kateřina Oškerová (mezzosoprán), Jiří Kadavý (klavír), Jiří Kundl, j. h. (klarinet), Monika Dedičová, j. h. (hoboj).

Vstupné 70 Kč.

Adventní koncert

 

SBÍRKA PRO ÚTULEK PRO ZVÍŘATA V NOUZI ZLÍN

V Městské knihovně ve Slušovicích probíhá časově neomezená sbírka textilií (čisté ručníky, deky apod.), vodítek a jiných potřeb pro psy (i použitých), piškotů, pochoutek, konzerv a steliva pro kočky pro zlínský Útulek pro zvířata v nouzi. Věci, které chcete útulku darovat, noste, prosím, do městské knihovny v půjčovní době. V současné době opravdu nutně útulek potřebuje textilie pro koťátka. Za zvířátka v útulku děkujeme.
 

USKUTEČNĚNÉ AKCE V MĚSTSKÉ KNIHOVNĚ 2017

Dopoledne pro maminky s dětmi: 3. 1., 7. 2., 7. 3., 4. 4., 2. 5., 6. 6., 5. 9., 3. 10.

 

Únor: Beseda pro Klub důchodců - o knihovně a knihách

Březen: Orientace v knihovně - 6.A, 6.B, 6.C

             Beseda S Večerníčkem za pohádkou - 2 třídy MŠ Sluníčko - předškoláci

             Beseda Jak se chovat ke knihám - MŠ Sluníčko - Kuřátka, MŠ Sluníčko - Krtečci

             Beseda o Astrid Lindgrenové - 3.A, 3.B

Duben: Beseda Václav Čtvrtek - 2.A, 2.B

             Beseda Detektivní próza pro děti - 5.A, 5.B

Květen: Pasování  prváčků na čtenáře - 1.A, 1.B

             Beseda S Večerníčkem za pohádkou - MŠ Všemina

Červen: Workshop Hrajeme si s češtinou - 4.A, 4.B

             Návštěva školní družiny - ZŠ Slušovice

Červenec: Letní kreativní dílnička - výroba záložek

Srpen:   Letní kreativní dílnička - výroba záložek

 

 
 

OZNAMKY NA AKCE

Chcete-li být emailem informováni o akcích, které pořádá Město Slušovice v nové sokolovně, stačí zaslat zprávu na email knihovna.slusovice(@)cmail.cz a do předmětu uvést Oznamky. Poté Vám potvrdíme, že jste byli přidáni do databáze a budou Vám zasílány oznamky.

Pokud Vám dříve oznamky na akce chodily a nyní jste je déle neobdrželi, prosím, ozvěte se na náš email.

 

 

REZERVACE PROSTOR NOVÉ SOKOLOVNY

 

Pokud si chcete rezervovat prostory nové sokolovny pro nějakou kulturní akci, kterou pořádáte, nebo také na oslavy či svatby, volejte paní Martině Semelové  na tel. číslo 575 570 637 či mobil 777 850 498, pište na email rezervace.sokolovna(@)slusovice.cz  nebo se přijďte domluvit osobně do městské knihovny.

 

Bude s Vámi vyplněn rezervační formulář a domluví se podmínky pronájmu.

Je možné si zamluvit jak hlavní sál, tak balkon nebo zasedací místnost.